قیمت شن و ماسه

 1. خانه
 2. >
 3. قیمت شن و ماسه

قیمت شن و ماسه در آقای مصالح

خرید مصالح ساختمانی ، فروش مصالح ساختمانی ، قیمت مصالح ساختمانی

قیمت شن و ماسه

 قیمت شن و ماسه در صنعت ساختمانی یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت ساختمان ها و پروژه ها است.  این مواد عمدتاً در بسیاری از فرآیندهای ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و آن ها با توجه به قیمت و موجودی در بازار می‌توانند مستقیماً در هزینه نهایی پروژه‌ها نقش داشته باشند. یکی از عوامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت شن و ماسه، منطقه جغرافیایی است. در مناطقی که دسترسی به معادن شن و ماسه آسان تر است، قیمت این مواد معمولاً پایین تر است. از سوی دیگر، در مناطقی که نیاز به واردات شن و ماسه از مناطق دیگر دارند، هزینه‌ها به شدت افزایش می‌یابد.همچنین، فصل و شرایط آب و هوایی نیز می‌توانند تأثیرگذار باشند.

در مناطقی که در فصل سرد سال دسترسی به معادن محدود می‌شود، قیمت شن و ماسه معمولاً بیشتر است. نوع و کیفیت شن و ماسه نیز از عوامل مهم در تعیین قیمت‌هاست. شن و ماسه معمولاً در دو نوع عمده وجود دارند: شن و ماسه سنگی و شن و ماسه نرمی. شن و ماسه سنگی معمولاً دارای مقاومت بالا و مناسب برای کاربردهای ساختمانی از جمله بتن‌سازی هستند، در حالی که شن و ماسه نرمی برای تولید شیب سنگین و آسفالت مناسب‌اند. کیفیت این ماده بر قیمت آن تأثیرگذار است؛ شن و ماسه با کیفیت بالا معمولاً قیمت بالاتری دارند. علاوه بر این عوامل، عرضه در بازار نیز تعیین کننده قیمت‌ها هستند. در زمان‌هایی که بازسازی و ساخت و ساز ها بیشتر است، استفاده از شن و ماسه افزایش می‌یابد و قیمت‌ها به تبع افزایش می‌یابد و رویدادهای ناگوار مانند بحران‌های اقتصادی یا دیگر عوامل می‌توانند در عرضه و افزایش قیمت‌ها موثر باشند.

بررسی قیمت شن و ماسه

امروزه با افزایش میزان ساخت و ساز در سراسر کشور ایران شاهد استفاده بیشتر از مصالح گوناگونی همچون شن ها و ماسه ها هستیم. این دو ماده ذکر شده می توانند کاربرد های بسیار زیادی را در ساخت انواع آپارتمان ها و بنا ها داشته باشند. از این رو هر سازنده ای برای ساخت و ساز نیازمند شن و ماسه می باشد.

بسیاری از سازندگان همواره در تلاش هستند تا با مصرف بهینه بودجه عملکرد موفق تری را داشته باشند. از این رو این افراد همواره به بررسی قیمت شن و ماسه می پردازند. شناخت کامل قیمت شن و ماسه باعث می شود تا شما در حین خرید موفق تر باشید.

قیمت شن و ماسه های مختلف

یکی از مباحثی که باید حتما آن را زیر نظر داشته باشید بررسی قیمت شن و ماسه های مختلف می باشد. برای مثال امروزه انواع مختلفی از شن ها به بازار عرضه می شوند. از این رو شرکت های تولیدی شن نیز به ارائه قیمت آن ها شامل قیمت شن بادامی و قیمت شن درشت می پردازند.

 

قیمت شن و ماسه
قیمت شن و ماسه

 

خریداری شن و ماسه با بهترین قیمت

امروزه خریداری شن و ماسه و اطلاع از قیمت شن و ماسه بسیار دشوار شده است. چرا که تولیدکنندگان و فروشندگان زیادی در حوزه ارائه این محصول فعالیت دارند. بدین ترتیب توجه داشته باشید تا خرید خود را از مرکزی معتبر انجام دهید.

آقای مصالح به عنوان یکی از معتبر ترین فروشندگان و ارائه دهندگان قیمت شن و ماسه در کشور شناخته می شود. آقای مصالح همچنین روش های زیادی را برای فروش محصولات خود ایجاد نموده تا روند خرید مردم راحت تر شود. شما می توانید با مراجعه به وب سایت آقای مصالح از قیمت انواع شن و ماسه نظیر قیمت ماسه بادی و قیمت ماسه شسته بهره مند شوید. همچنین این شرکت خدمات فوق العاده ای را برای خریداران خود ایجاد کرده است.

بررسی کامل قیمت ماسه

امروزه با بیشتر شدن ساخت و ساز و افزایش آپارتمان های مسکونی و تجاری در کشور ایران شاهد استفاده بیشتر از مصالح هستیم. مصالح به عنوان اصلی ترین و مهم ترین بخش، برای ساخت و ساز شناخته می شوند. از این رو باید اطلاعات زیادی را در رابطه با آن ها و همچنین قیمت آن ها داشته باشید. یکی از این مصالح ماسه ها هستند که میزان استفاده از آن ها بسیار بالا می باشد.

در حال حاضر شرکت های زیادی در کشور ایران به تولید و ارائه قیمت ماسه از روش های متنوع می پردازند. این شرکت ها همچنین علاوه بر ایجاد روش های فروش و ارائه قیمت توانسته اند تولید این محصول را نیز به شکل مستقیم در دست بگیرند. این موضوع سبب شده تا فرآیند تهیه ماسه آسان تر گردد.

قیمت ماسه در سال های اخیر

به طور کلی قیمت ماسه در سال های اخیر با نوسانات بالایی روبرو بوده است و این موضوع در افزایش قیمت آن تاثیر داشته است. علت افزایش قیمت ماسه نیز تورم های شدید ارائه شده به کشور ایران می باشد. اما امروزه برخی از شرکت های معتبر برای ایجاد ثبات در بازار ماسه ها تاسیس شده اند. این شرکت ها در تلاش هستند تا قیمت این محصول  را به میزان مناسب تری برسانند تا خرید آن راحت تر شود.

 

قیمت ماسه
قیمت ماسه

ماسه های شسته شده

خرید ماسه از مراجع معتبر

در حال حاضر شرکت های تولیدکننده بسیار زیادی در حوزه تولید ماسه تاسیس شده اند. این شرکت ها توانسته اند در سال های اخیر موفقیت های زیادی را در عرصه فروش نیز کسب نمایند.

در این بین آقای مصالح به عنوان یکی از برترین شرکت های ارائه دهنده ماسه شناخته می شود. این شرکت با داشتن سابقه بسیار زیاد توانسته است به عنوان یکی از برترین شرکت های تولیدی شناخته شود. همچنین آقای مصالح علاوه بر قیمت ماسه های مختلف اقدام به ارائه قیمت ماسه بادی و قیمت ماسه شسته کرده است.

بررسی قیمت شن و ماسه سال ۱۴۰۲

امروزه با بیشتر شدن ساخت بنا ها و آپارتمان ها قطعا نیاز سازندگان به مصالح تا مقدار زیادی با افزایش روبرو شده است. مصالح اولین و اصلی ترین بخش هر بنا بوده که وجود آن برای سازندگان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شن و ماسه به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین ماده ها برای تکمیل یک ساختمان و بنا شناخته می شوند.

امروزه شرکت های زیادی در تمامی کشور ایران به فروش و ارائه قیمت شن و ماسه سال ۱۴۰۲ می پردازند. این شرکت ها همچنین برای جلب رضایت مشتریان خود روش های فروش نوینی را برای مردم کشورمان ایجاد کرده اند.

قیمت شن و ماسه سال ۱۴۰۲

در سال های اخیر با شرایط اقتصادی بسیار نا مناسب و وجود تورم ها شدید شاهد نوسانات ویژه ای در قیمت شن و ماسه سال ۱۴۰۲ بوده ایم. اما تولیدکنندگان شن ها همواره در تلاش بوده اند تا محصولات خود را با قیمت های مناسب تری عرضه نمایند.

در حال حاضر برخی از تولیدکنندگان و ارائه دهندگان قیمت شن و ماسه سال ۱۴۰۲ توانسته اند در بحث قیمت به ثبات برسند. اما برخی دیگر همچنان تحت تاثیر نوسانات مختلف هستند و اقدام به گران فروشی نیز می کنند.

 

قیمت شن و ماسه سال 1400
قیمت شن و ماسه سال ۱۴۰۲

 

خرید شن و ماسه از محلی معتبر

امروزه بسیاری از سازندگان کشورمان نیازمند مصالح متنوعی برای ساخت آپارتمان و ساختمان موردنظر خود هستند. از این رو این افراد باید حتما مکان هایی را که دارای اعتبار لازم هستند پیدا کنند تا محصولی معتبر تهیه کنند.

آقای مصالح امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین انتخاب سازندگان برای استعلام قیمت شن و ماسه سال ۱۴۰۲ شناخته می شود. این شرکت همچنین به تولید و ارائه شن ها و ماسه های دیگر می پردازد. برای مثال استعلام قیمت شن بادامی، قیمت شن درشت، قیمت ماسه شسته، قیمت ماسه بادی و … از طریق آقای مصالح امکان پذیر است.

بررسی کامل قیمت شن

به طور کلی امروزه میزان ساخت و ساز آپارتمان ها و ساختمان های مختلف تا مقدار زیادی با افزایش روبرو بوده است. بدین ترتیب شاهد تورم و نوسانات قیمت مصالح مختلف بوده ایم چرا که مصالح اصلی ترین بخش ساختمان و بنا هستند. شن ها به عنوان بخش مهمی از یک ساختمان شناخته می شوند و میزان استفاده از این محصول بالا است.

در حال حاضر شرکت های زیادی در تمامی نقاط کشور ایران به تولید و ارائه قیمت شن از طریق روش های متنوع می پردازند. این شرکت ها همچنین در تلاش هستند تا با جلب رضایت مردم و ایجاد بازاری با ثبات حسن نیت خود را به مردم و سازندگان نشان دهند.

انواع شن در ساختمان سازی

شن‌ها در ساختمان‌سازی انواع مختلفی دارند. برخی از انواع شن ساختمانی عبارتند از:

 • شن ساختمانی: این شن معمولاً از سنگ‌های طبیعی مثل سنگ آهک، سنگ شیل، یا سنگ‌های ریولیت استخراج می‌شود و به عنوان یکی از مهمترین مواد ساختمانی استفاده می‌شود.
 • شن مصنوعی: این نوع شن از عملیات خردایش و فرآوری سنگ‌ها به شکل مصنوعی به دست می‌آید و برای تولید بتن و مواد ساختمانی دیگر استفاده می‌شود.
 • شن برشی: شن برشی دارای دانه‌هایی با اندازه یکنواخت و شکل‌های منظم است و به طور خاص برای تهیه بتن پیشرفته و مصارف دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • شن خرد: این نوع شن از سنگ‌های خرد شده به دست می‌آید و برای پایه و بستر جاده‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود.
 • شن مخلوط: این شن ترکیبی از شن‌های مختلف با ترکیب‌های خاص است که برای مصارف خاصی مانند تولید بتن خودتراکم یا بتن آماده استفاده می‌شود.

هر نوع شن دارای خصوصیات و کاربردهای مختلفی است و انتخاب نوع مناسب بستگی به نوع پروژه ساختمانی دارد. انتخاب نوع شن مناسب برای هر پروژه با توجه به نیازهای آن پروژه بستگی دارد و انتخاب صحیح آن از اهمیت زیادی برخوردار است تا به کیفیت و عمر مفید پروژه کمک کند.

قیمت شن در سال های اخیر

به طور کلی قیمت شن در سال های اخیر با نوسانات بالایی همراه بوده و علت آن شرایط اقتصادی نامناسب کشور می باشد. اما نیاز است که بدانید برخی از شرکت های معتبر با هدف ایجاد ثبات در بازار اقدام به فعالیت کرده اند.

برخی از این شرکت ها توانسته اند در این مسیر عملکرد موفقی را داشته باشند و قیمت شن مناسب تر کنند. اما تورم های شدید ارائه شده همچنان توانسته است تاثیرات زیادی را بر روی قیمت انواع شن نظیر قیمت شن بادامی داشته باشد.

 

کاربرد شن و ماسه چیست؟

 شن و ماسه دو ماده ساختمانی اساسی و بسیار مهم هستند و در انواع پروژه‌های ساختمانی و عمرانی به کار می‌روند.

کاربرد شن و ماسه عبارتند از:

 • بتن‌سازی: شن و ماسه به عنوان مخلوط کننده در تولید بتن مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن ها به بتن مقاومت، سختی، و چسبندگی می‌دهند و می‌توانند برای استفاده در ساخت و ساز ساختمان‌ها مناسب باشند.
 • تولید آسفالت: شن و ماسه در تولید مخلوط آسفالت برای ساخت و تعمیر جاده‌ها و معابر کاربرد دارند. آن ها به آسفالت استحکام و پایداری می‌بخشند.
 • تولید شیب و تخت های ریلی: در ساخت ریل های راه آهن و تولید شیب ها و تخت های ریلی، شن و ماسه به عنوان مصالح اصلی به کار می رود.
 • ساخت بلوک‌های ساختمانی و قطعات پیش‌ساخته: شن و ماسه برای تولید بلوک‌های بتنی، قطعات پیش‌ساخته، و سایر مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • پایه‌سازی و سازه‌های ساحلی: در پروژه‌های سازه‌های ساحلی و دریایی، به عنوان ماده اصلی در پایه‌سازی و تثبیت‌کننده کف دریا و ساحل مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • مصالح لبه‌نشینی: شن و ماسه در تهیه مصالح لبه‌نشینی برای پایان‌کارها و تزیینات داخلی و ساختمان‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • تصفیه آب: شن و ماسه در فرآیندهای تصفیه آب و برای جداسازی ذرات جامد از آب مصرف می‌شوند.

به طور کلی، شن و ماسه از اهمیت زیادی در صنعت ساختمانی دارند و در انواع پروژه‌های ساختمانی و عمرانی به عنوان مصالح اساسی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع ماسه در ساختمان سازی

 ماسه نیز همانند شن، در صنعت ساختمانی از اهمیت بسیاری برخوردار است و انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلف در ساختمان سازی استفاده می‌شوند.

برخی از انواع ماسه ساختمانی عبارتند از:

 • ماسه بتنی (ماسه ساختمانی): این نوع ماسه به عنوان مواد مخلوط کننده در تولید بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماسه بتنی باید دانه‌هایی با سطوح صاف و خاصیت مقاومت مناسب داشته باشد تا به بتن کیفیت داده و استحکام آن را افزایش دهد.
 • ماسه (ماسه طبیعی): اسن نوع ماسه برای تهیه آسفالت و ترکیب‌های ریز و خرد استفاده می‌شود. این ماسه دارای دانه‌های خرد شده‌تری است که برای آسفالت و ترکیب‌های ریز مناسب هستند.
 • ماسه نسوز: ماسه نسوز معمولاً در ساختمان‌ هایی با معرض خطر آتش سوزی بالا، مانند برج‌ها و ساختمان‌های بلند، به کار می‌رود. این نوع ماسه مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد.
 • ماسه سفید: ماسه سفید یک نوع ماسه خاص است که برای تولید مواد مقاوم در برابر حرارت و آتش مانند سرامیک، شیشه، و بتن آتش‌منگاری استفاده می‌شود. این نوع ماسه دارای رنگ سفید و خواص خاص است.
 • ماسه پایه‌سازی (تخته‌سازی): ماسه پایه‌سازی در تخته‌سازی و پایه‌سازی جاده‌ها، معابر، و سازه‌های دیگر می‌شود. آنها به عنوان یک لایه پایه برای انتقال بار و تحمل فشار استفاده می‌شوند.
 • ماسه رودخانه‌ای: این نوع ماسه از رودخانه‌ها و جریان‌های آبی جمع‌آوری می‌شود و دارای دانه‌های خمیری و گرد است. معمولاً در ساخت بتن غیرمسلح و تولید مصالح ساختمانی خرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین، برای انواع مصارف در ساختمان‌سازی، تولید می‌شود که می‌تواند دانه‌های خرد و خمیری تر یا دانه‌های خرد و خشن‌تر داشته باشد. انتخاب نوع ماسه مناسب برای هر پروژه و کاربرد به نیازهای خاص آن پروژه است، و قیمت شن و ماسه در هر نوعی متفاوت می باشد.

مزایای استفاده از شن و ماسه

مزایای استفاده از شن و ماسه ساختمانی

شن و ماسه به عنوان دو ماده ساختمانی اساسی در صنعت ساختمانی دارای مزایای بسیاری هستند که اهمیت آن ها را در پروژه‌های ساختمانی و عمرانی بیان می‌کند.

مزایای شن و ماسه ساختمانی عبارتند از:

 • قیمت مقرون به صرفه: شن و ماسه به طور عمده در دسترس هستند و به طور کلی ارزانتر از سایر مواد ساختمانی هستند، و قیمت شن و ماسه معمولاً مقرون به صرفه و مناسب است. این مواد به کاهش هزینه‌های ساخت و ساز کمک می‌کنند.
 • سهولت فرآیند تهیه: استخراج و فرآوری شن و ماسه نسبتاً ساده است، بنابراین تهیه و تأمین آن‌ها به راحتی امکان‌پذیر است.
 • تنوع در کاربردها: این مواد در بخش‌های مختلف ساختمانی از جمله تراشه‌کاری، ایجاد اسکلت ساختمانی، راه‌سازی، تهیه بتن آماده، و غیره به کار می‌روند.
 • استفاده در تولید بتن: شن و ماسه به عنوان ترکیب‌های اصلی در تولید بتن استفاده می‌شوند. این ترکیبات به بتن خواص استحکام و مقاومت به فشار و کشش می‌بخشند و کمک می‌کنند تا بتن با کیفیت و دارای عمر طولانی تولید شود.
 • تهیه آسفالت: ماسه با دانه‌های خرد شده به عنوان یکی از مواد اصلی در تهیه آسفالت برای جاده‌سازی و ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. آسفالت از ماسه به عنوان ماده پایه تهیه می‌شود و از آنجا که آسفالت جدید آبکاری نیاز ندارد، به کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات جاده‌ها کمک می‌کند.
 • استفاده در تهیه مصالح ساختمانی: شن و ماسه به عنوان مواد اصلی در تولید مصالح ساختمانی مانند بلوک های بتنی، قطعات پیش‌ساخته، و سایر مصالح ساختمانی به کار می روند. ماده تزیینی و دکوراسیون در داخل و خارج از ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این نوع شن از لحاظ ظاهری جذابیت دارد و به ایجاد زیبایی در ساختمان‌ها کمک می‌کند.
 • صرفه جویی در زمان: استفاده از شن و ماسه با کیفیت و مناسب به کاهش زمان تولید در پروژه‌های ساختمانی کمک می‌کند. این مواد به عنوان مصالح عمده و راحت دسترس تولید می‌شوند.
 • مصالح قابل بازیافت: بسیاری از شن و ماسه‌های مورد استفاده در ساختمان‌ها مصالحی با قابلیت بازیافت هستند، این باعث کاهش میزان زباله‌های ساختمانی و حفظ محیط زیست می‌شود.

به طور کلی، شن و مایه به عنوان مواد ساختمانی اساسی بسیار ارزشمند و مفید هستند و به بهبود کیفیت و پایداری پروژه‌های ساختمانی کمک می‌کنند.

تفاوت شن و ماسه چیست ؟

 بیشترین تفاوت شن و ماسه در اندازه و اشکال دانه‌ها و کاربردهای آن ها است:

۱٫اندازه دانه ها

 •  شن: دانه‌های شن به صورت خرد شده و دانه‌هایی با سایز بزرگتر از ۲ میلی‌ متر است. شن معمولاً به عنوان دانه های خرد در اندازه های متنوع، از خرده شن تا شن خرد و شن معمولی تولید می شود.
 • ماسه: دانه‌های ماسه به صورت دانه‌های خردتر و با سایز کوچکتر از ۲ میلی‌متر هستند.

۲٫ کاربردها : شن، به عنوان ماده اصلی در تولید بتن استفاده می شود. همچنین، در پایه‌سازی جاده‌ها، تخته‌سازی، ساخت بلوک‌های بتنی و سایر مصالح ساختمانی نیز کاربرد دارد.

ماسه، به عنوان ماده اصلی در تهیه آسفالت برای ساخت و تعمیر جاده‌ها و معابر به کار می‌رود. همچنین در تولید شیب‌های ریلی و سایر مواد در ساختمان سازی مصرف می‌شود به طور خلاصه، تفاوت اصلی بین شن و ماسه در اندازه دانه ها و کاربردهای آن ها است.

تفاوت شن و ماسه

خرید شن از فروشنده معتبر

امروزه با تاسیس فروشگاه های معتبر در سراسر کشور ایران شاهد استقبال بیشتر سازندگان از این محصولات هستیم. این فروشگاه ها اغلب علاوه بر فروش شن ، روش های زیادی را برای ارائه قیمت این ماده به مردم کشورمان نیز ایجاد کرده اند.

در این بین فروشگاه آقای مصالح با سابقه ای بیش از ده سال توانسته است عملکرد موفقی را در ارائه شن داشته باشد. این فروشگاه همچنین فروش اینترنتی شن ها را از طریق وب سایت خود فراهم کرده است. مردم کشور ایران برای استعلام قیمت شن درشت و شن های دیگر می توانند به این وب سایت مراجعه نمایند.

جهت خرید شن و خرید ماسه و خرید مصالح ساختمانی با آقای مصالح تماس بگیرید

۰۹۱۲۱۹۶۵۵۳۵ گنجی زاده

آقای مصالح را در اینستاگرام دنبال کنید

سوالات متداول

بسته به نوع سفارش و فاصله ما از محل پروژه این زمان متفاوت بوده اما معمولا کمتر از ۱۲ ساعت است

از آنجا که تعداد ماشینهای حمل بار بسیار زیاد است برای رضایت مشتری سعی شده تا از سرویسهای اقتصادی برای کرایه حمل استفاده شود.

از آنجایی که آقای مصالح دارای عاملیت بسیاری از مصالح ساختمانی است تمامی قیمتها به قیمت درب کارخانه عرضه میگردد.

فهرست
تماس بگیرید