خرید خاک

folder_openمصالح ساختمانی
comment1 دیدگاه

خرید خاک در مصالح ساختمانی

خاک یکی دیگر از پرکاربردترین مصالح ساختمانی مبباشد. از خاک رس جهت ساخت شفته – ملاتهای گل و آهک –  گچ و خاک – گل و کاه‌گل استفاده میشود. جهت خرید خاک با ۰۹۱۲۱۹۶۵۵۳۵ گنجی زاده تماس بگیرید.

خاک در اثر هوازدگی و تخریب فیزیکی و شیمیایی سنگ‌ها به همراه جمع شدن باقی‌مانده‌های در حال فساد جانداران به وجود می‌آید. در هنگام خرید انواع خاک به عنوان راهنمای خرید خاک در نظر داشته باشید که این متریال نقش بسزایی در ایجاد پایداری گرما در ساختمان ایفا می‌کند. بنابراین می‌توان گفت که استفاده از انواع خاک در ساختمان تاثیر بسیاری در تثبیت گرما، سرما و کنترل دما خواهد داشت.

خاک چیست؟

خاک پرکاربردترین متریال در احداث و تولید سازه‌های مختلف است. انواع خاک استفاده شده در احداث یک ساختمان به شکل طبیعی یا مصنوعی و خام یا ترکیبی است و هر یک ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. آشنایی با انواع خاک به منظور احداث سازه‌ای مقاوم و با دوام ضروری است. به همین دلیل فعالان حوزه ساخت و ساز بایستی به خوبی با انواع خاک آشنا باشند. از گذشته تاکنون انواع خاک در صنعت معماری و ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و همچنان جایگاه خود را حفظ کرده‌اند.

انواع خاک را می‌توان از جمله متریال‌ با مقاومت بالا و هزینه مقرون به صرفه دانست که در پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در دنیای مدرن امروز انواع خاک توسط صنعتگران به بازار عرضه می‌شوند که از قابلیت‌ها و مزایای بی شماری برخوردارند.

دلایل استفاده از خاک

 • از علل مصرف خاک رس در ملات گچ و خاک، ارزانی قیمت و کندگیر بودن آن است.
 • در ملات گل‌ و آهک و شفته، خاک رس با آهک ترکیب شده و یعد از مدتی سیلیکاتها و آلومیناتهای کلسیم ایجاد می‌گردد. این ترکیب نیاز به هوا ندارد. لذا ملات گل‌ و آهک و شفته در دسته ملاتهای آبی به شمار می‌آید.

خاک رس به دو صورت خاک فله و خاک بسته بندی(کیسه ای) به فروش میرسد.

خاک‌های ساختمانی

انواع خاک متشکل از ذرات مختلف با اندازه‌ها و شکل‌های گوناگون هستند. رفتار خاک‌ها تا حدودی متاثر از اندازه و شکل دانه‌های خاک است. برخی از دانه‌های خاک به راحتی با چشم غیر مسلح قابل رویت هستند و برخی دیگر از این دانه‌ها را به وسیله ذره‌بین‌های قوی می‌توان مشاهده کرد. بنابراین انواع خاک‌ها را براساس اندازه دانه‌های آنها می‌توان طبقه‌بندی کرد. انواع مختلف خاک عبارتند از: شن، ماسه، لای و خاک رس.

دانه‌بندی خاک‌های ساختمانی

انواع خاک‌ متشکل از دانه‌هایی هستند که اندازه هر یک از آن‌ها در دامنه وسیعی متغیر است. امروزه سازمان‌های مختلف در جهان اقدام به مشخص کردن نوع و کاربرد خاک بر اساس اندازه ی آن‌ها می‌کنند. امروزه متداول‌ترین حدود ارائه شده توسط سیستم طبقه‌بندی متحد خاک می‌باشد. طبقه بندی خاک‌ها برحسب دانه‌ها به شرح زیر است:

خاک‌های درشت دانه: دانه‌های این نوع خاک را به طور معمولی می‌توان دید. شن و ماسه جزء خاک‌های درشت‌دانه هستند.

خاک‌های ریز دانه: خاک‌های ریز دانه همچون لای و رس دارای دانه‌هایی ریز هستند که به راحتی قابلیت مشاهده ندارند.

 • شن: این خاک متشکل از دانه‌هایی از جنس کوارتز، فلداسپار و سایر کانی‌ها می‌باشد.
 • ماسه: این خاک متشکل از دانه‌هایی اکثراً از جنس کوارتز و فلداسپار است.
 • لای: این نوع از خاک متشکل از ذرات ریز و میکروسکوپی کوارتز و ذرات پولکی شکل از کانی‌های میکادار متلاشی شده می‌باشد.
 • رس: این نوع از خاک متشکل از ذرات بسیار ریز کانی‌های مختلفی همچون میکا است. اگر ذرات رس‌ها با مقدار محدودی آب مخلوط شوند، شاهد خاصیت خمیری آسان ذرات خواهید بود.

انواع خاک رس

 • خاک بسته بندی
 • خاک یک بار سرندی
 • خاک پشت سرندی
 • خاک دو بار سرندی

کاربرد خاک در ساختمان

امروزه موارد استفاده از خاک در سازه‌ها گوناگون است. در گذشته موارد استفاده از خاک شامل کاشی کاری و سرامیک کاری به منظور نگه داشتن کاشی و سرامیک و ریختن دوغاب بوده است. اما در حال حاضر استفاده از خاک در این امر به دلیل استفاده از چسب کم رنگ‌تر شده است. برخی دیگر از کاربردهای خاک در ساختمان شامل موارد زیر است: کف سازی، ترازبندی، گچ و خاک، زدن طاق، زیرسازی و موارد دیگر. مهندسین و طراحان دلایل استفاده از خاک در ساختمان‌سازی را شامل موارد زیر می‌دانند:

خاک به عنوان مصالح ساختمانی شناخته می‌شود.

از آن برای تولید انواع محصولات و تجهیزات ضروری مخصوصا وسایل ساختمان استفاده می‌شود.

کاربرد خاک به عنوان مصالح ساختمانی عبارت است از: ایجاد خاکریز پشت دیوارهای حائل، روسازی راه و فرودگاه و زهکشی‌ها  ماده اصلی تهیه آجر، چینی، سرامیک، کاشی، بتن و غیره.

کاربرد خاک به عنوان محیط و بستر عبارت است از: زیر پی‌ها و بستر ساختمانی که  احداث شده است، زیر پایه پل‌ها، زیرسازی جاده‌ها، محل‌های قرارگیری لوله‌ها و تأسیسات الکتریکی و مکانیکی وغیره .

فروش خاک

فروش خاک فقط با یک تماس کوتاه توسط آقای مصالح پذیرفته میشود.

قیمت خاک

انواع خاک به صورت خاک فله و خاک بسته بندی در بازار عرضه می‌شود. قیمت خاک وابسته به نوع درخواست خریدار متفاوت خواهد بود. با مراجعه به وب سایت خدمات خاک می‌توانید از قیمت خاک به صورت فله و یا به صورت بسته‌بندی آگاه شوید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد قیمت نهایی خاک، با مشاوران فروش این مجموعه تماس گرفته و پس از کسب اطلاعات لازم، سفارش خود را نهایی کنید.

قیمت خاک را بصورت روزانه از آقای مصالح بخواهید.

خدمات خاک

مجموعه‌های ارائه دهنده‌ی خدمات خاک با هدف جلب رضایت مشتری در انجام تراکنش‌های خرید و فروش مشغول به فعالیت هستند. برخی از خدمات خاک ارائه شده توسط این مجموعه‌ها عبارتند از : خرید خاک، فروش خاک، قیمت خاک، خاک بسته، خاک فله و غیره. برای اطلاع از قیمت انواع خاک فقط کافی است با آن‌ها در ارتباط باشید. انواع خاک جهت خرید شامل موارد زیر است:

خاک یک بار سرندی

خاک دو بار سرندی

خاک سه بار سرندی

خاک بسته بندی

خاک رس

خاک فله

کاربردهای شن و ماسه در صنعت ساختمان‌سازی

شن و ماسه در صنعت ساختمان سازی کاربردهای بسیاری دارند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصلی‌ترین و مهم‌ترین استفاده شن و ماسه برای ساخت بتن و مشتقات بتنی است.
 • برای تولید انواع شیشه‌های رنگی و ساده شن و ماسه‌ها کاربردهای ویژه‌ای دارند.
 • برای تولید انواع قالب‌های ریخته گری از شن و ماسه استفاده می‌کنند.
 • برای پیشگیری از نفوذ رطوبت در کف ساختمان می‌توان از شن و ماسه استفاده کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده انواع شن و ماسه دارای استفاده‌های گسترده‌ی دیگری مانند

 • تولید آجر چینی
 • ساخت موزاییک و کاشی
 • تولید پی ساختمان

خاک رس

از گذشته تاکنون خاک رس به دلیل داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فرد از جایگاه خاصی در ساختمان‌سازی برخوردار است. خاک رس یکی از انواع خاک‌ است که تشکیل دهنده‌ی نزدیک به ۵۰ درصد از خاک می‌باشد. این خاک طبیعی از جمله خاک‌های ریزدانه است که به  به خاک‌های سرد مشهور می‌باشد. خاک رس به دلیل حالت چسبندگی در مقایسه با سایر خاک‌ها می‌تواند مقدار آب بیشتری را در خود حفظ کند. کاربرد خاک رس در ساختمان‌سازی عبارت است از: تهیه ملاتی برای استفاده در ساخت و ساز، تهیه مخلوط خاک رس و کاه به آن کاهگل می‌گویند، ساخت ملات، شفته، کاشی، سرامیک سفال‌سازی.

خرید مصالح ساختمانی

جهت خرید مصالح ساختمانی با مشاوران ما مشورت نمایید. خرید خاک به قیمت پایین تخصص ماست.

 

جهت خرید خاک و فروش انواع مصالح ساختمانی با آقای مصالح تماس بگیرید

خرید و فروش مصالح ساختمانی – فروش مصالح ساختمانی –فروش خاک بسته بندی- فروش خاک یک بار سرندی – فروش خاک پشت سرندی – فروش خاک دو بار سرندی -فروش خاک بسته بندی – فروش خاک کیسه ای  – فروش خاک – خاک بسته بندی – خاک فله ای – فروش خاک سراسر تهران – قیمت خاک – فروش خاک غرب تهران

 

۰۹۱۲۱۹۶۶۵۵۳۵ گنجی زاده

آقای مصالح را در اینستاگرام دنبال کنید

خرید خاک
Tags: , , , , , , , , , , , ,

سوالات متداول

بسته به نوع سفارش و فاصله ما از محل پروژه این زمان متفاوت بوده اما معمولا کمتر از ۱۲ ساعت است

از آنجا که تعداد ماشینهای حمل بار بسیار زیاد است برای رضایت مشتری سعی شده تا از سرویسهای اقتصادی برای کرایه حمل استفاده شود.

از آنجایی که آقای مصالح دارای عاملیت بسیاری از مصالح ساختمانی است تمامی قیمتها به قیمت درب کارخانه عرضه میگردد.

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس بگیرید