خرید آهک

folder_openمصالح ساختمانی
comment8 دیدگاه

خرید آهک در مصالح ساختمانی

خرید آهک 

آهک نوعی از مصالح ساختمانی و ماده ایست سفید رنگ ، که در ایران از زمانهای قدیم استفاده از آن در ساخت ملات استفاده می شده است. خرید آهک با تماس با مشاوران آقای مصالح صورت میگیرد.

آهک در گذشته به عنوان بهترین چسباننده آبی و هوایی در ساختمان سازی و راهسازی کاربرد وسیعی داشته است.

بررسی های به عمل آمده نشان می دهد که ایرانیان از اولین کسانی هستند که به خصوصیات و ویژگی های آهک پی برده و نسبت به پخت آن اقدام کردنده‌اند.

آهک ساختمانی که ، بنا بر مشخصات شیمیایی – فیزیکی و روش فرآوری برای مصارف ساختمانی ویژه یا معمولی – به صورت آهک زنده یا آهک شکفته ، کاربرد دارد .

جهت در خرید آهک و دریافت قیمت آهک با ۰۹۱۲۱۹۶۵۵۳۵ گنجی زاده تماس حاصل فرمایید.

خرید آهک هیدراته – آهک هیدراته چیست؟

آهک هیدراته یا آهک مرده با نامهای Slaked lime – Calcium hydroxide –  Hydrated lime (همچنین به نام آهک شکفته نیز شناخته می شود) از ترکیب آب با این آهک یعنی هیدروکسید کلسیم Ca(OH)2 به دست می آید.

این نوع آهک به شکل طبیعی وجود ندارد و به روش های شیمیایی ساخته می شود به این شکل که ابتدا از سنگ آهک، آهک زنده ساخته می شود و سپس با تبدیل آهک زنده به آهک هیدراته به وسیله اختلاط با آب این محصول نهایی بدست می آید. این آهک در حالت خالص پودری سفید رنگ و نامحلول در آب است که قلیایی بوده و pH آن حدود ۱۲ می باشد.

خرید آهک زنده

تفاوت آهک هیدراته با آهک معمولی چیست؟

آهک هیدراته برخلاف آهک زنده که حاوی اکسیژن است، دارای یون هیدروکسید می باشد که سبب تفاوت واکنش این دو نوع آهک با آب می شود. آهک هیدراته با آب واکنش نمی دهد در حالی که آهک پخته شده (زنده) واکنش گرما زا می دهد. علت نام گذاری آهک هیدراته به نام آهک مرده نیز به همین دلیل واکنش نداشتن آن با آب است (بر خلاف آهک زنده).

کاربردهای آهک هیدراته

 • مواد غذایی : به عنوان خوراک جوجه های گوشتی و ترد کننده در تهیه انواع مربا
 • ذوب آهن و فولاد
 • صنایع ساختمانی و شیشه : سیمان، سرامیک، موزائیک، پودر سنگ، آجرهای ماسه آهکی
 • خمیر کاغذ در کاغذ سازی
 • تولید ملات، بتن و آسفالت : برای افزایش مقاومت و تحمل فشار آسفالت
 • پتروشیمی و پالایشگاه
 • کشاورزی و پرورش دام
 • تصفیه آب و فاضلاب : با افزایش pH محیط آب باکتری ها، ویروس ها و عوامل پاتوژن را از بین می برد و موجب کاهش سختی آب می شود

قیمت آهک

موارد احتیاط هیدروکسید کلسیم

قرار گرفتن بدون محافظت در برابر آهک هیدراته با ترکیب شیمیایی Ca(OH) 2 می تواند باعث تحریک و خارش شدید پوست، سوختگی شیمیایی، کوری، آسیب ریه یا بثورات شود.

کاربرد آهک 

 • قندسازی
 • شیشه سازی
 • تولید فولاد
 • تولید سیمان
 • تقویت سیمان
 • تولیدآجر
 • تولید ماسه آهکی
 • تولید شفته
 • تولیدسایر ملات های آهکی

آهک زنده 

آهک زنده از پخت سنگ آهک در حرارت ۹۵۰ تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد طبق واکنش زیرتولید میشود :

آهک زنده یا هوایی جسمی است که دارای ۹۵ تا ۱۰۰ درصد CaO است خیلی زود با آب ترکیب شده و شکفته می شود و در موقع شکفته شدن دمای زیادی آراد می کند.

چنانچه سنگ آهک در درجه حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخته شود ، آهک بدست آمده با آب به کندی ترکیب شده دو شکفتن آن کند می شود. آهک مورد استفاده در کارهای ساختمانی آهک شکفته یا هیدرانه ۲(Ca(Ho است ، که بعد از اینکه CO2  موجود در هوا را جذب کرد تبدیل به سنگ آهک می شود، این عمل را کربناته شدن یا سخت شدن می نامند.

آهک فله

قیمت آهک 

برترین سایت جهت ارائه قیمت آهک آقای مصالح است. صرفا جهت خرید آهک با ما تماس بگیرید.

قیمت آهک معلول عوامل مختلفی چون هزینه حامل های انرژی ، میزان تورم و هزینه های سربار و مواد اولیه است. کارخانه آهک به دلیل اینکه خود دارای معدن سنگ آهک در نزدیکی کارخانه می باشد در نتیجه دارای پایین ترین هزینه مواد اولیه است.

قیمت روز آهک 

قیمت روز آهک بستگی به انواع گوناگونی خواهد داشت. در هر صنعتی از نوع خاصی آهک استفاده می شود که فراوری مشخص و متفاوتی بر روی آن انجام شده است. میزان هزینه انجام شده برای تولید آهک ، تعیین کننده قیمت آهک است. سنگ آهک ارزان ترین نوع آهک می باشد
نوع سنگ و میزان آهک موجود در آن بر قیمت سنگ آهک تاثیر گذار است. آهک هیدراته یا آهک شکفته نیز گران ترین نوع آهک می باشد زیرا مراحل فراوری متفاوتی بر روی آن صورت گرفته است. عواملی چون کیفیت اولیه سنگ آهک ، روش پخت و روش شکفته سازی (که ممکن است به روش آب پاشی یا سیستم هیدراسیون انجام شود) از جمله عوامل تاثیرگذار بر کیفیت و قیمت آهک هیدراته است.

جهت در خرید آهک و دریافت قیمت آهک با ۰۹۱۲۱۹۶۵۵۳۵ گنجی زاده تماس حاصل فرمایید.

خرید آهک زنده 

خرید آهک زنده ، قیمت پودر سنگ آهک و … نیز به همین دلایل ، متفاوت است. البته عواملی همچون نوع بسته بندی که می تواند به صورت فله ای ، کیسه ای ، جامبو بگ و یا بر روی پالت باشد هم در قیمت نهایی آهک محاسبه خواهد شد.

مصالح ساختمانی آقای مصالح به عنوان عرضه کننده  آهک هیدراته ممتاز با کیفیت بی نظیر و قیمت بسیار ارزان می باشد.کشور ایران یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان آهک هیدراته پودری سفید رنگ با درجه خلوص بسیار بالا می باشد که در میان مصرف کنندگان این محصول بسیار شناخته شده است. تولید آهک هیدراته در کارخانه آهک و پودر سنگ با استفاده از سیستم مخصوصی به نام سیستم هیدراسیون انجام می گیرد که جدید ترین روش تولید در کشور های پیشرفته است.

انواع آهک

آهک هم بر اساس گریدها و هم بر اساس مواد اولیه اولیه مورد استفاده تقسیم می­شود. نوع و نام تجاری آهک دامنه اصلی کاربرد آن را تعیین می کند:

 • آهک ساختمانی: از سنگ­های کلسیم و منیزیم ساخته شده است. استفاده از آهک ساختمانی برای معرفی به عنوان نرم کننده در مخلوط های بتن، محلول ها استفاده می شود. آهک ساختمانی به صورت کلوخه و به صورت کرکی کوچک یا خمیر آهک برای فروش آهک تولید می شود. برای تهیه­ی سریع این نوع آهک می­توانید به وبسایت آقای مصالح مراجعه کنید.
 • آهک هیدرولیک: محصول سوزاندن سنگ آهک حاوی ۶ تا ۲۰ درصد ناخالصی­های رسی است. از این نوع آهک برای تولید بتن کم عیار استفاده می­شود، زیرا در کنار مقاومت بالا، شکل پذیری کمی دارد. آهک هیدرولیک اغلب در ساخت ساختمان­هایی استفاده می­شود که عملیات آن مستلزم قرار گرفتن در محیط مرطوب است.
 • کلوخه آهک: یک محصول نیمه تمام است که برای تولید مواد خام یا محلول­های پودری استفاده می­شود. توده­های آهک در انبارهای در بسته، محافظت شده از رطوبت ذخیره می­شوند. آهک توده برای تهیه محلول­هایی برای سفید کردن به فروش می رسد.
 • سفید کننده: از ترکیب پیچیده­ای از کلر آزاد و هیدروکسید کلسیم به دست می­آید. آهک کلر دارای خواص ضد عفونی کننده قوی است و قبلاً به شکل خالص آن در مراکز بهداشتی استفاده می­شد. امروزه از سفید کننده برای ضدعفونی توالت ها، حوضچه­ها و تولید محلول­های ضدعفونی استفاده می­شود.

جهت خرید قیر و فروش انواع مصالح ساختمانی با آقای مصالح تماس بگیرید

خرید و فروش مصالح ساختمانی – فروش مصالح ساختمانی – فروش آهک – فروش آهک کیسه ای  – فروش آهک فله ای – آهک کیسه ای–آهک فله ای – فروش آهک سراسر تهران – قیمت آهک – فروش آهک غرب تهران

۰۹۱۲۱۹۶۵۵۳۵ گنجی زاده

آقای مصالح را در اینستاگرام دنبال کنید

فروش آهک فله و بسته

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

سوالات متداول

بسته به نوع سفارش و فاصله ما از محل پروژه این زمان متفاوت بوده اما معمولا کمتر از ۱۲ ساعت است

از آنجا که تعداد ماشینهای حمل بار بسیار زیاد است برای رضایت مشتری سعی شده تا از سرویسهای اقتصادی برای کرایه حمل استفاده شود.

از آنجایی که آقای مصالح دارای عاملیت بسیاری از مصالح ساختمانی است تمامی قیمتها به قیمت درب کارخانه عرضه میگردد.

8 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس بگیرید